Metropol Yayınları’nın illegal kullanımına karşı başlatılan hukuki süreçte son durum

Metropol Yayınları YÖS Hazırlık materyallarinin yasal olmayan yollardan kullanımına karşı başlatılan “illegal kullanımla mücadele” süreci son dönemde yeni boyutlar kazanmış bulunuyor.

Almanya’da yapmış olduğumuz suç duyurularının ardından başlattığımız dava süreci devam etmektedir. Delil teşkil edecek ilgili dökümanlar Alman mahkemelerine sunulmuş, ilgili makamlarla gerekli görüşmeler yapılmıştır.

Türkiye içerisinde ise Metropol YÖS hazırlık materyallerinin illegal kullanan kişi(ler) ve kurum(lar) tespit edilmiş olup, önümüzdeki süreçte bu kişi(ler) ve kurum(lar) hakkında suç duyurularında bulunulacaktır.

Metropol Eğitim Kurumları olarak amacımız verdiğimiz emeğe ve harcadığımız zamana saygı duyulmasıdır. Bizim gösterdiğimiz anlayışı, sabrı ve iyi niyeti doğru yorumlayamayanlar “cezai yaptırımlarla” karşı karşıya kalacaklardır.

Son olarak, uzun zaman önce yayınlarımızın kopyalanması ile ilgili basın duyurusunda da vurguladığımız bir paragrafı, tekrar etmek istiyoruz;

Tüm bunların yanı sıra, Türkiye içinde ve dışında, “Metropol Eğitim Kurumları YÖS Hazırlık Kursları Temsilcilik Hakkı” ve “Metropol Yayınları Yasal Kullanım Hakkı” verdiğimiz kurumlar bulunmaktadır. Metropol Eğitim Kurumları ve Metropol Yayınları olarak, bu alanda bizden samimi destek isteyen her kuruluşa ilk elden yardımda bulunmak konusunda hiçbir tereddüdümüz bulunmamaktadır.

Saygılarımızla…

Metropol Eğitim Kurumları adına
METRO ÖZEL EĞİTİM VE YAY. HİZ. TİC. LTD. ŞTİ.

Website: