YÖS 2007 sonuçları açıklandı

15 Nisan 2007 tarihinde yapılan Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı (YÖS) sonuçları 21 Mayıs 2007 itibariyle üniversite adaylarının adreslerine gönderilmeye başlandı. Her sene olduğu gibi, bu senede sadece posta yoluyla bildirilecek YÖS sonuçları, ÖSYM nin web sayfasından öğrenilemeyecek. İsteyen adaylar ise ÖSYM – Bilkent adresinden sonuçlarını bizzat alabilecekler.

Metropol Eğitim Kurumları YÖS koordinatörü Ufuk Taner Genel’den alınan bilgiye göre, YÖS 2007 sınav sonuçlarında 2006 yılına göre bazı değişiklikler var. Puanların hesaplanmasında kullanılan katsayıların arttığına dikkat çeken Ufuk Taner Genel, 2006 YÖS sonuçlarıyla karşılaştırıldığında YÖS 2007 sonuçlarının, aynı netler baz alındığı takdirde 2 ile 4 puan arasında daha fazla olduğunu dile getirdi.

2006 YÖS sonuçları açıklandığında, 2005 YÖS sonuçlarına göre üniversite adaylarının puanlarında düşme olduğunu fakat, paralel bir biçimde üniversitelerin 2006 yılında taban puanlarını düşürmediklerine dikkat çeken Ufuk Taner Genel; 2007 yılında ise öğrencilerin puanlarının artmasına rağmen bu yıl da üniversitelerin taban puanlarını değiştirmeyeceklerini beklediklerini, bu durumunda bir avantaj olarak ele alınabileceğini dile getirdi.

YÖS sonuçlarıyla başvuru kabul edecek üniversitelerin web adreslerinden, başvurular için gerekli koşullar öğrenilebilecek. ODTÜ ile başlayan başvuru maratonunun Ağustos ayının ortalarına kadar sürmesi bekleniyor.

Website: