YÖS 2008 değerlendirmesi

YÖS 2008 sınavı 13 Nisan Pazar günü Gazi üniversitesinde gerçekleştirildi.
Metropol Eğitim Kurumları YÖS koordinatörü Ufuk Taner Genel den alınan bilgiye göre, son yıllardaki Yabancı öğrenci sınavları ile karşılaştırıldığında bu seneki matematik sorularının biraz daha zor olduğu ve özellikle matematik testinde, daha önceki yıllarda sorulmamış ya da az sayıda sorulmuş konulardan soruların bulunduğu bu anlamda da yös 2007 ile benzerlik gösterdiği bildirildi.

Yine Ufuk Taner Genel den alınan bilgiye göre; sınavın IQ bölümünde bulunan 7 adet sorunun, Metropol Yayınları YÖS hazırlık kitaplarında yer alan sorularla aynı olduğunun tespit edildiği öğrenildi.

yos 2008Yetkili, YÖS 2008 de yeralan soruların içerdikleri konuların tamamının Metropol Eğitim Kurumları YÖS hazırlık kurslarında anlatılan konular olmuş olmasından ve Metropol Yayınları YÖS hazırlık kitaplarından bulunan soruların bire bir aynılarının YÖS 2008 de sorulmuş olmasından mutluluk duyduklarını dile getirdi.

Sınav sonuçlarının her sene olduğu gibi bu sene de mayıs ayı sonunda adaylara posta yoluyla gönderilmesi ve haziran ayından itibaren üniversitelerin internet sayfaları aracılığıyla başvuru tarihlerini açıklamaları bekleniyor

Website: